1. den - Léto v pohybu

19.07.2022

Tradiční příměstský tábor Rybičky, kde se setkávají po celý červencový týden rodiče s malými dětmi, je tady! Od 11. do 15. července je pro návštěvníky našeho mateřského klubu připraven Týden zážitků, tentokrát na téma Léto v pohybu. Koncepce a program tábora jsou přizpůsobené malým dětem ve věku 1 - 3 roky, které během školního roku přicházejí s rodiči do Rybičky. Na Týdnu zážitků jsou s nimi i starší sourozenci, kteří už chodí do školky nebo do školy. Letos se na TZ přihlásilo 11 rodin s 19 dětmi.

V pondělí 11. července dopoledne se všichni účastníci Týdne zážitků sešli v Rybičce. Domlouvali jsme program na celý týden, zazpívali jsme si, zatancovali a taky poslechli pohádku "O neposedném autíčku". Pak přišlo na řadu zdobení triček foukacími fixami, což bavilo maminky i děti.

V poledne jsme se šli domů naobědvat, ti nejmenší trochu prospat a v 15 hodin už jsme měli sraz v Chotkových sadech. Chtěli jsme se projít Letenskými sady a dojít na dopravní hřiště v ulici Na Výšinách. Bylo príma, že děti měly s sebou koloběžky, kola a různá odrážedla, takže jsme po cestě mohli závodit. Cesta hezky rychle ubíhala. Ještě jsme se u Národního zemědělského muzea občerstvili zmrzlinou a pak už jsme mířili na dopravní hřiště. Hřiště je skvěle vybavené dopravními prvky a moc se nám tam líbilo! Co nás asi čeká zítra?