Kroužky

V pondělí je v Rybičce dopolední kroužek Notičky s Hankou. V něm zpíváme s doprovodem piána, hrajeme na xylofonky a jiné hudební nástroje, tancujeme a předvádíme hudební pohádku. Někdy přidáme i výtvarné aktivity nebo hudební pohádku.

V úterý se schází kroužek Koníci, který vede lektorka Monika. Děti i maminky se pěkně protáhnou, posilují s nářadím - tyčkami, obručemi, míčky -, cvičí na známé básničky a zkoušejí dětskou jógu. Po svačince se všichni vyřádíme na opičí dráze.

Ve středu se schází kroužek Lišky, který vede Iva. Děti jsou prostřednictvím her vedené k rozvoji komunikace a ke správnému vývoji řeči. Také si zazpívají, proběhnou se a po svačince si třeba zkusí opičí dráhu nebo si něco pěkného vyrobí.

Ve čtvrtek se schází kroužek Žabky, který vedou v duchu montessori pedagogiky Katka a Stáňa. Pro děti jsou připravené na stolečcích aktivity, které s pomocí maminek zvládají. V kroužku nechybí ani společné zpívání, tématický program a výtvarné činnosti.

Pondělní odpolední kroužek Muzihrátky vede Hanka. Je určený pro větší děti od 3 do 6 let. Jeho náplní je rozvoj hudebních a pohybových schopností školkových dětí, které zvládnou program bez maminky. Kroužek se prezentuje na různých vystoupeních.