Žabky
 

Dnešní montessori herna v Rybičce měla téma muzicírování. Přišla za námi paní Lucie, aby společně s tetou Martinou a Monikou vedla program. Počáteční práce u stolečků už byla spojená s hudbou. Děti si ukazovaly hudební nástroje, zkoušely poslouchat různé zvuky, dokonce cinkaly na xylofonek.

Z dubu padají žaludy, z ořešáku ořechy a z lísky lískové oříšky. Tyhle plody a mnoho dalších přírodnin jsme přinesli na dnešní Žabky do Rybičky. Taky jsme si o nich řekli spoustu zajímavého a pořádně jsme si s nimi pohráli. U stolečků jsme si prohlíželi i knížky a porovnávali tvary a barvy dřevěných "pokliček".

Středeční Žabky měly téma z praktického života: loupání a krájení, přenášení a umývání. Dětičky se formou hry učily samé důležité činnosti. U stolečků jsme se sešli u loupání vajíček, krájení vajíček a brambor na malé kousky a taky mazání pečiva máslem. Děti to moc bavilo a občas strčily nějakou "pomůcku" do pusy:-)

Šel zahradník do zahrady s motykou ... a do Žabek jsme ve středu 25. 9. přišli s prkýnky a noži:-) Hlavním tématem dopoledního montessori kroužku bylo krájení a strouhání. Dětem se tyto praktické činnosti moc líbily - hlavně taky proto, že při nich mohly ochutnávat krájené ovoce a zeleninu.

Proč přesýpací Žabky? Středeční montessori kroužek byl plný rýže, hrachu, fazolí a šťastných dětí. Děti totiž velmi rády sypou, rozsypávají a přesypávají. V Rybičce to vítáme a malé "nehody" likvidujeme vysavačem:-) Kroužek jsme začali prací u stolečků. Děti našly některé aktivity z minula a některé nové. Tématicky jsme se hodně zabývali...

Středeční kroužek Žabky se po prázdninách poprvé sešel 11. září. A hned přinesl spoustu novinek! Novou lektorkou kroužku se stala teta Monika, která připravila koncepci kroužku tak, aby odpovídal principům pedagogiky M. Montessori. Kdo nevíte, co to znamená, přijďte za námi každou středu do Rybičky nebo již tento pátek 13.9. na přednášku na toto...

Ve středu se sešly poslední předprázdninové Žabky na Komunitní zahradě. Bylo tedy pěkné vedro, a tak oceňujeme všechny, kteří přesto dorazili! Bylo nás tak akorát, abychom obsadili stín pod sezením. Roztáhli jsme si na něm padák a zazpívali si písničky. Že tentokrát nemáme hudební nástroje, nám nevadilo, rytmus jsme pěkně vytleskávali ručkama a i...

Ve středu jsme v Rybičce strávili tradičně moc fajn dopoledne. Na své si tu přišly jak větší děti, které zastupovala Emča, menší, které tentokrát reprezentovali Hanička, Pepča, Matěj a Martínek, i ti úplně nejmenší návštěvníci, jako jsou Žofinka, Maruška a Erik.