Domácí tvoření
 

Barevné listy

25.05.2020

Dnes jsme se byli projít v lese a tam mi vznikl v hlavě nápad na dnešní výtvarku. Tak v první řadě vyražte do přírody :-) Budete potřebovat jakékoliv zajímavé listy ze stromů.

Pro děti by mohlo být užitečné vytvoření jednoduchých hodin. Budete potřebovat karton (tvrdý papír), pastelky, nůžky a vzorové spony (takový hřebíček s dvojitou nožičkou - doprostřed hodin - zezadu se nožička rozdvojí a zafixuje do stran)

Kytička ze srdíček je moc pěkná. A zase procvičíte s dětmi stříhání. Připravte si barevné papíry, lepidlo, nůžky, pastelky a bílý papír.

Na lodičky budete potřebovat tři korkové zátky (raději získávejte postupně než najednou ;-) ...), špejli, provázek a kus látky.

Doma jsme měli takovou úzkou krabici a už několik měsíců jsem s ní měla plán. Tak konečně jsme se do něj pustili a dětem jsme vyrobili výtah.

Na žirafu z otisku ruky budete potřebovat papír, vodovky či tempery, štětec a vodu.

Už máte čarodějnický klobouk? Ne? Tak pojďme na to. Ať to stihnete :-) Potřebujete papírový tácek, barevné papíry, případně knoflík a gumičku. Také nůžky a pastelky. A nějakou černou temperu.