Zdravé mlsání

06.05.2019

V pátek 3. 5. 2019 jsme se již podruhé sešli v Rybičce s výživovým poradcem panem Ing. Robertem Žižkou. Moc jsme se na setkání těšili, protože jsme tušili, že nám pan Žižka zase připraví něco dobrého na zub. A nemýlili jsme se. Tentokrát jsme mohli ochutnat sladké vafle z ovesných vloček a bezlepkové vafle, ozdobené banánovou čalamádou a zdravou variantou nutely. Zapsali jsme si recepty a na připravených dobrotách jsme si opravdu pochutnali. Vaření pan Žižka doplnil poznatky o zdravém stravování. U vaflí jsme ještě dlouho besedovali o všem možném kolem výživy dětí i dospělých. Děkujeme za krásné dopoledne!

Recepty na zdravé mlsání

Vafle bezlepkové - v mixéru smícháme 1 díl kukuřičné hladké mouky s 1 dílem vody, trochou lněného semínka, trochou kurkumy, 1 banánem, troškou sladidla stévie, necháme chvilku odstát a ze směsi pak ve vaflovači pečeme vafle.

Vafle z ovesných vloček - v mixéru smícháme 1 díl vloček rozemletých na mouku s 1 dílem vody, trochou lněného semínka, troškou sladidla stévie, po odstátí pečeme ze směsi vafle. Obě směsi můžeme použít i na lívance.

Banánová rozvárka - na pánev dáme trochu oleje, banány rozkrájíme na kousky a s tekutým medem (množství dle chuti) a trochou vody rozvaříme na kaši. Ještě teplou dáme na vafle. Směs je chutná i za studena a samotná:-)

Zdravá "nutela" - z arašídového krému (másla), medu, kakaa (nebo karobu) a trochy vody rozmixujeme tyčovým mixérem hustší hmotu. Tou můžeme mazat vafle, lívance nebo cokoliv jiného:-)

Dobrou chuť!