Žabky na Komunitní zahradě

02.07.2019

Ve středu se sešly poslední předprázdninové Žabky na Komunitní zahradě. Bylo tedy pěkné vedro, a tak oceňujeme všechny, kteří přesto dorazili! Bylo nás tak akorát, abychom obsadili stín pod sezením. Roztáhli jsme si na něm padák a zazpívali si písničky. Že tentokrát nemáme hudební nástroje, nám nevadilo, rytmus jsme pěkně vytleskávali ručkama a i kolínka nám posloužila místo nástrojů. Neměli jsme ani kartičky, a tak jsme zpívali písničky na přání, každému jeho oblíbené. A tak jsme si díky Kačence zazpívali například i Pásli ovce Valaši. Narození Ježíška oslavíte písní v červnové  40stupňové výhni opravdu jen u nás v Rybičce:-) Bohužel nás to moc neochladilo a nepřišel ani déšť, který jsme se pokusili přivolat písničkou Prší, prší, a tak jsme si raději zopakovali všechny oblíbené básničky.

Samozřejmě jsme nemohli nevyužít padák, když už jsme na něm seděli. Bušili jsme do něj jako do vrat a dívali se, kdo se pod ním schovává:

"Ratata, ratata, někdo buší na vrata. Kdo to je?"

A to děti moc bavilo, stejně jako když vběhly do padákového domečku a větřík ho nad nimi zavíral a otevíral. S padákem jsme také roztočili kolo mlýnský, a než ho odfoukl větříček pryč, stihla ještě zlatá brána chytit každého, kdo nestihl včas utéct.

Po svačince jsme v montessori koutku poznávali hmatem, co se skrývá v zavřených nádobách. Prostrčili jsme ruku dírou a pátrali a mohli tak poznat, kde se schovávají šišky, kůra, kamínky, lístečky nebo sláma, ale největší úspěch samozřejmě měla nádoba s vodou. U té se nakonec sešly všechny děti a šátraly tak dlouho, dokud tam nějaká voda zbývala. A nebylo divu.

Takto příjemně ochlazeni jsme se mohli vydat zdolat poslední aktivitu našeho dopoledne - přechod po slackline -  a všem se podařilo přejít na druhou stranu. Tam už čekala houpačka, ve které se každý na závěr za odměnu pohoupal.

Děkujeme všem za přízeň v tomto školním roce! Některé z Vás uvidíme na Týdnu zážitků a na ostatní se těšíme zase v září. Budou tu pro Vás opět teta Marťa s tetou Jitkou a nová teta Monika, která má montessori pod palcem a už připravuje zbrusu nové a zábavné montessori středy, tak se máte na co těšit! 

Teta Zuzka se tímto se všemi loučí a děkuje za všechna krásně a smysluplně strávená dopoledne! :-*