Žabka na suchu

25.06.2019

Ve středu jsme v Rybičce strávili tradičně moc fajn dopoledne. Na své si tu přišly jak větší děti, které zastupovala Emča, menší, které tentokrát reprezentovali Hanička, Pepča, Matěj a Martínek, i ti úplně nejmenší návštěvníci, jako jsou Žofinka, Maruška a Erik.

Všem se líbilo zpívání, básničky i tancování a děti toho už umí spoustu samy nazpaměť. Zazpívali jsme si z plných plic všechny naše oblíbené lidovky, nezapomněli jsme u toho pořádně chřestit všemi možnými nástroji, předvedli jsme si všechny básničky, které nás napadly, zatočili jsme si hlavičky v kole mlýnským, pásli jsme ovečky ... ale to už dal Martínek nekompromisní znamení, že je čas na svačinku! Nikdo se nebránil, a tak jsme si naplnili bříška.

A aby nám po svačince trochu slehlo, než se pustíme do hraní v herničce, zahráli jsme si tentokrát pohádku. Byla o žabce, která smutnila, protože jí v tom vedru, co je venku, vyschl rybníček. Nejdříve se jí snažila pomoct hodná včelka, která létala kolem a hledala pro žabku rybníček jiný, bohužel ale nic nenašla. Až moudrá želva přišla na to, že je potřeba déšť, aby se rybníček opět naplnil. A tak jsme ho přivolávali písničkou Prší, prší a skutečně, povedlo se nám to  a začalo pršet. Pravda, byla to taková lokální rybičkovská srážka, ale nezůstal při ní nikdo suchý a i kroupy nám padaly! Rybníček se naplnil a žabka v něm mohla dál spokojeně bydlet.

Po pohádce se všichni s nadšením vrhli do montessori dílničky řešit nejrůznější více či méně zapeklité úkoly a na závěr nechybělo ani modelování s Marťou, při kterém jako vždy vznikla spousta děl vskutku uměleckých!

Ve středu 26.6. se všichni sejdeme na komunitní zahradě! Budeme rádi, když dorazíte, je to v rámci školního roku už naposledy a my se moc na všechny těšíme!

Tety Martina s Haničkou, Zuzka s Pepinkou a Jitka s Martínkem.