Vrána a liška v Notičkách

24.09.2019

Dnešní Notičky byly plné nových nápadů a dobré nálady. Teta Hanka vedla hudební část pěkně svižně. Teta Katka s Iljou dnes nepřišla, což nás mrzelo. Přejeme jim brzké uzdravení! 

Nejdřív jsme se přivítali novou vítací písničkou, pak jsme zpívali známé písničky z kartiček za doprovodu piána. Teta Hanka nám připravila překvapení - poznávání písniček podle melodie. A šlo nám to! Nezapomněli jsme ani na xylofonky a hezky jsme si na ně "zacinkali". Abychom jen neseděli, vyskočili jsme na nohy a zatancovali "Medvěda". Že nevíte, co to je? Zpíváme: Chodí medvěd po zahradě, veliký, huňatý. Ukaž, ukaž, co ty umíš, budem dělat jako ty! Kdo má bubínek a jde první v řadě, ten něco předvede - třeba zatleská, zadupe, zavýská, apod. - a ostatní to po něm opakují. Myslím, že se při výskání zastavovala auta na Roztocké ulici :-) Moc se nám to líbilo! Pak ještě Kolo kolo mlýnský a Běží liška k táboru a mašinka nás dovezla na svačinku.

Po svačince byla připravena pohádka - O Vráně a Lišce. Ona je to spíš bajka s poučením na konci. Vrána našla pěkný kus sýra a chlubila se s ním Lišce. Ale Liška byla mazaná a všemožným způsobem se snažila Vráně sýr sebrat. Přemluvila ji, aby zazpívala krásným vraním hlasem operní árii - a v tu chvíli Vráně sýr vypadl ze zobáku a Liška ho chytla a snědla. Jako vždycky děti s pohádkou hodně pomáhaly:-) Po pohádce si děti ještě stihly chvilku pohrát a pak už je maminky odvedly domů na oběd. Moc se na všechny těšíme příští úterý! Vaše tety Hanka, Katka a Jitka