Vajíčko a klubající se kuřátko

09.04.2020

Tohle je trochu složitější, ale jistě to zvládnete. Jde o kuřátko, které se klube z vajíčka.

Je potřeba čtvrtka, vodovky či pastelky, nůžky, mašle na zdobení. A kus tvrdého papíru + kus brčka na střed.

Z papíru si vystřihnete dvě velká vajíčka. Obě si pomalujete. Pak si nakreslíte kuřátko a nalepíte ho na jedno z vajíček. Na druhém vajíčku uděláte díru o velikosti kuřátka. A na vrchním dílu je potřeba ještě vystřihnout oblouček, aby se dalo vajíčkem otáčet.

Střed uděláte tak, že si vytvoříte tři malá kolečka z tvrdého papíru s dírou uprostřed. Jedno dáte hned nahoru, druhé doprostřed a třetí dolu.

Provléknete jimi kus brčka, nastříháte do hvězdičky a na krajní kolečka přilepíte.

Necháte zaschnout a můžete vyzkoušet točit :-) Bude se vám kuřátko schovávat a objevovat?

Zkuste to.

A za nápad děkujeme Janě!