Týden zážitků Mořský svět 3. den

17.07.2019

Ve středu 17. července 2019 jsme měli v plánu celodenní výlet, takže jsme do Rybičky v Sedlci vůbec nešli. Postupně jsme se setkali v MHD, s posledními jsme se sešli až v kbelském PRALESe, což je místní ekocentrum, které vzniklo na místě lesní školky a zahradnictví.

Dnes se nás setkalo dokonce 10 maminek a 19 dětí!

Na začátek se rozdala pro dětičky i maminky svačinka. Ta měla samozřejmě úspěch :-) A hned v 11 hodin nám začal program s místní lektorkou o včeličkách. Dozvěděli jsme se, že má včela 5 očí a 2 páry křídel. Pak také, že od včeliček máme med a že nám opylují kytičky a mnoho dalšího. Děti lítaly kolem, ale když přišlo na praktické ukázky včel, oblečků včelařů a ochutnávky medu, hned k nám všechny přiběhly :-)

Po programu už byly některé děti unavené, ale informace o soutěži a odměně zase všechny postavila na nohy. Rodinné týmy proběhly cestičku, cestou poznaly jednoho živočicha (mravence), pak tahaly kládu (jako dřív koně), našly placatý kámen a vylezly na vrchol skály. Dětičky za to vyhrály bublifuk a barevné perličky do koupele. To bylo najednou bublin!

Ještě jsme si obhlédli berana, ovečky, nutrie a díky Lucce vytvořili krásnou společnou fotku.

Vydali jsme se cestou směrem z ekocentra, do (pra)lesa a ještě jsme se zastavili u přírodního malého labyrintu, kde se dětičky seřadily podle velikosti a pak vyběhly vstříc cestičkám. Musely vše proběhnout. A na konci si mohly vybrat odměnu - samolepky se zvířátky či auty.

Prošli jsme ještě zbytkem lesa, podešli koleje a zamířili k restauraci U srubu, kde jsme si dali dobrý oběd. Někteří pak odběhli na hřiště, jiní poseděli, odpočinuli si apod. Čas nějak utekl, a tak jsme se v půl čtvrté po společné domluvě vydali na autobus do Leteckého muzea Kbely. To bylo něco, takových letadel!

No a večer už jsme jen dojeli autobusem, metrem, vlakem a autobusem domů. Byl to prima den!