Týden zážitků Mořský svět 1. den

17.07.2019

V pondělí 15. července jsme v Rybičce zahájili Týden zážitků. Je to již tradiční akce - celotýdenní příměstský tábor pro rodiny s malými dětmi. Dopolední program probíhá v Rybičce a trochu se podobá obvyklému rybičkovskému dopoledni. Po obědě a odpočinku se skupinka rodičů a dětí s lektorkami vydává do přírody nebo do města za dobrodružstvím a zážitky.

Co jsme zažili v pondělí ? Sešla se nás docela početná skupinka devíti dospělých a 13 dětí ve věku 0 až 4 roky. Nejdřív jsme se museli seznámit, protože mezi námi byly i nové tváře. Zazpívali jsme si seznamovací písničku a pak ještě několik oblíbených písniček z kartiček. Nezapomněli jsme ani na říkadla. Obzvlášť Brambora se nám povedla :-) Na pohybové hry jsme vyběhli ven na zahradu. Zaběhali jsme si s obručemi jako koníci a zaskákali jako psi přes oves. Překvapil nás padák, který odněkud přiletěl. Schovali jsme se pod něj a taky se na něm povozili jako na kolotoči. Po běhání jsme doplnili energii svačinkou a pak už přišla na řadu pohádka. Znáte tu filmovou pohádku o Nemovi? Tak variaci na tuto pohádku jsme dětem zahráli. Tématem našeho Týdne zážitků je totiž mořský svět. A tam rozhodně rybička Nemo patří. 

Během dopoledne se nám umoudřilo počasí, šedivé mraky zmizely a začalo hezky svítit sluníčko. Sešli jsme se u pokusné stáje České zemědělské univerzity v Praze 6 Suchdole, abychom se podívali na zvířátka, která tady chovají. A bylo nač se dívat a co drbat pod krkem:-) Letošní jarní jehňata a kůzlata už povyrostla a byla radost se s nimi honit po výběhu. Mohli jsme se podívat i do vnitřní stáje na králíky, morčata a jinou zvěř.

Ve stáji se nám moc líbilo! A protože nedaleko areálu ČZU je pěkné dětské hřiště, šli jsme se na ně vydovádět. Děti za splnění stezky odvahy dostaly odměny a byly spokojené. Už se těšíme na zítřek, na nové zážitky !