Šijeme vánoční cukroví

15.11.2019

V Rybičce jsme se sešli s paní Jarmilou Hořínkovou, která pro svá vnoučata vloni ušila vánoční cukroví do kuchyňky. V pátek to naučila i maminky z Rybičky.

Děti měly herničku s tetou Martinou a Jarmila zatím vysvětlovala postupně se scházejícím maminkám, jak na šité vánoční cukroví. Měla připravené filcy, jehly, nitě, šablony, lepidla a další.

Nejprve si každý musel vytvořit šablonu a podle ní filc příslušné barvy ustříhnout. Pak už se šlo šít. Komu se šít tolik něchtělo, víc lepil :-)

Bylo možné si ušít linecké, vosí hnízdo, pusinku, rohlíček a jiné cukroví. Vlastně si ho každá maminka mohla obměnit dle libosti - buď našila korálky nebo "dala" méně marmelády (červeného filcu) do lineckého.

Děti si mezi hraním daly i svačinku a postupně chodily k maminkám, které je zase přesunovaly do herničky, aby stihly ušít ještě další druhy cukroví.

Ušilo se toho opravdu hodně. Zajímavé byly také brože s cukrovím například na kabát. Maminkám se workshop moc líbil a dětičky budou mít také jistě radost, až dají filcové cukroví na vánoční stůl :-)

Těšíme se na vás zase příště!