O žabce a zamrzlém rybníčku

02.12.2019

Venku nám přituhuje, ale v Rybičce se po víkendu vždycky rádi sejdeme :-)

Zahřáli jsme se u písniček a básniček. Děti používají hudební nástroje a různě se do rytmu pohybují. Básniček už znají mnoho, Žabičku, lezoucího Broučka, lochtacího Mravenečka, velkého Medvěda a další.

Jitka také rozdala každému obruč, se kterou jsme hopsali jako koníci, poté skákali jako pejsci, lezli tunelem jako hadi. Pak ještě hru Zlatá brána, to se dětem líbí a úmyslně zůstávají pod bránou, abychom na ně obruč dali :-) Nakonec jsme bez obručí, jen za ruce, dojeli mašinkou až ke stolečkům na svačinku.

Po svačince se všichni hezky usadili a Jitka s Pavlínou hrály pohádku o Žabce a zamrzlém rybníčku. Žabce totiž zamrznul rybníček a nemohla zpátky domů. Žádala zvířátka o pomoc. Nejdřív se to nedařilo, ale nakonec to dopadlo dobře a žabka mohla zase skočit do rybníčku.

Ve výtvarce jsme chtěli připravit výzdobu na mikulášskou a vánoční besídku, ochotné maminky a děti s námi tedy stříhaly a lepily papírové řetězy. Na dalších kroužcích budou další maminky s dětmi pokračovat, tak to tu budeme mít ve čtvrtek moc pěkné!

Ostatní dětičky měly mezitím hernu.

Za týden zase ahoj!