Malí muzikanti

16.10.2019

Dnešní montessori herna v Rybičce měla téma muzicírování. Přišla za námi paní Lucie, aby společně s tetou Martinou a Monikou vedla program. Počáteční práce u stolečků už byla spojená s hudbou. Děti si ukazovaly hudební nástroje, zkoušely poslouchat různé zvuky, dokonce cinkaly na xylofonek.

Na elipse jsme si společně zazpívali a zatancovali. Po svačince přišla na řadu výroba vlastních chrastítek ze žlutých "vajíček" a různých suchých plodů. S nimi jsme doprovázeli zpívání ve druhé části. Teta Lucie hrála na piáno, pak na kytaru - a dokonce nechala děti, aby si na její kytaru zabrnkaly. Moc se jim to líbilo!

Úžasná byla závěrečná relaxace - Spi, děťátko, spi. Dospělí velmi ochotně ulehli na koberec a relaxovali. Už se těšíme na příští Žabky. Čím nás asi překvapí? Budou Vás čekat tety Monika a Martina.