Lednový Den otevřených dveří

06.01.2020

Na lednový Den otevřených dveří se nás sešlo dost. Začali jsme něco po půl desáté, děti se představily s panenkou Terezkou a každý řekl své jméno, přitom jsme zpívali naši známou seznamovací písničku: "Kluci a holčičky - zpíváme si písničky ..."

Poté děti vybíraly další písničky, které jsme si i s novými hudebními nástroji zazpívali. Řekli jsme si také několik básniček, začali jsme Medvědem, pokračovali Žábou, která leze po žebříku. Nezapomněli jsme ani na zimního Sněhuláčka panáčka, který má na hlavě plecháček. A ještě jsme si dali dvě prstové říkanky - Vařila myšička kašičku a Jede auto po silnici.

Také jsme protáhli nohy s Myškou tanečnicí a Žabičkou zelenou. Děti bavilo Kolo kolo mlýnský. Pak už jsme si zaběhali s obručemi jako vraní koníci, skákali jsme do obručí jako pejsci a prolézali obručemi jako hadi.

Nakonec jsme vytvořili vláček a dojeli ke stolečkům na svačinku.

Po ní už jsme lákali dětičky na divadélko. Bylo o vlkovi a hodných kůzlátkách, která vlkovi neotevřela! Děti pozorně poslouchaly.

Po divadélku, kdo chtěl, si hrál s hračkami. Maminky si povídaly, co je nového a jak to v Rybičce chodí. A kdo chtěl, vytvořil si to hodné kůzlátko z papírového tácku. Vlastně se do tvoření dali jen kluci, ale maminky jim trochu pomohly:-)

Bylo to prima, přijďte zase mezi nás!

Kroužky jsou od pondělí do čtvrtka a v pátky bývá často nějaká zážitková akce navíc.