Kam se, ježku, kam schováš ?

12.11.2019

V pondělí 11. 11. už bylo venku pravé listopadové sychravo. Vždyť bylo svatého Martina a mohlo i sněžit! Hvězdičky se ale sešly v hojném počtu. Pěkně jsme se přivítali s panenkou Terezkou, dětičkami a jejich maminkami a dali jsme se do zpívání. Některé nové písničky z kartiček ještě neumíme, tak jsme je pořádně procvičili. Hlavně To je zlaté posvícení ..., ta se nám líbí:-) Po písničkách jsme si opakovali říkadla a trochu se při nich hýbali. S obručemi jsme se rozběhali ještě víc. Když nám vyhládlo, dali jsme si svačinku.

A po svačince pohádku - tentokrát O ježkovi, který neměl domeček. Pejsek ho zval, aby s ním bydlel v psí boudě, žabka ho lákala do rybníčka. Ale nic z toho se ježkovi jako obydlí nezamlouvalo. Až mu děti postavily domeček - ten se mu líbil. Na závěr jsme se naučili inovaci písničky Bude zima bude mráz:

Bude zima, bude mráz, kam se, ježku, kam schováš? Schovám já se pod listí, to mi teplo zajistí.

Při výtvarce jsme vyráběli ježky s barevnými bodlinkami. Povedli se nám? Taky se na nás přišla podívat teta Zuzka s miminkem Martínkem. Byli jsme moc rádi :-) Příště se na nás přijďte taky podívat! Těší se tety Pavla a Jitka.