Jak pejsek s kočičkou zachránili ježka

03.10.2019

V úterý 1. 10. se sešly Notičky v pěkném větru. I draci už by možná létali. Celým programem nás provázeli pejsek s kočičkou. Pěkně jsme se přivítali písničkou Dobrý den,..., představili jsme se navzájem jmény, což už děti opravdu umí, a pak jsme na kartičkách vybírali písničky, které máme rádi. Teta Hanka nás doprovázela na piáno. Překvapením byly hudební hádanky. Nejvíc písniček poznala Anička:-) Při písničkách jsme si taky zatancovali a zaběhali. Pro někoho byl novinkou Medvěd, veliký huňatý, který chodí po zahradě. Na xylofonky jsme se naučili písničku Kočka leze dírou. Mašinka nás dovezla na svačinku.

Po svačince na nás čekala pohádka. Jak jinak - O pejskovi a kočičce, jak pomohli ježkovi vytvořit doupě. To bylo tak. Léto se přehouplo do podzimních dnů, mraky zakryly sluníčko a deštík zaplnil vodou kdejakou louži. Ježek v tom nečase hledal, kam by se schoval. Kočička mu nabízela teplé místečko doma u kamen, pejsek zase společný pelíšek v boudě. Ale to se ježkovi nelíbilo. Pak dostal pejsek nápad - nasbírají listí a udělají z něj teplé doupě, kam se ježek schová! Jak řekli, udělali - a ježek byl spokojený. Komu se ježek líbil, mohl si jej vyrobit z papíru.

Notičky byly veselé a plné muziky. Už se těšíme na ty příští! Na nich si nejen zazpíváme, ale taky vyrobíme podzimní věnečky. přijďte za námi také:-) Tety Hanka a Katka