Hvězdičky a lev

04.11.2019

Dnešní kroužek Hvězdičky se sešel v barevném podzimním ránu. Sluníčko vylákalo k cestě do Rybičky hodně dětiček s maminkami. To jsme byli rádi:-) Dokonce někteří přišli  úplně poprvé. Panenka Terezka zajistila představovací kolečko s písničkou Kluci a holčičky a pak děti vybídla, aby vybíraly, které písničky si zazpíváme. Bylo hodně dětiček, a tedy i hodně písniček. Když už jsme přezpívali i spoustu těch nových od tety Zuzky, přišly na řadu básničky s pohybem. Nové dětičky se k nám rády přidaly a Bramboru i Žabku na žebříku krásně zvládly. Ještě jsme si zaběhali a zaskákali s obručemi a pak už nás čekala svačinka.

Po svačince jsme si zahráli pohádku - vlastně bajku Lev a myš. Král zvířat Lev si do packy zabodl trn a moc ho to bolelo. Nemohl si sám pomoct, trn byl hluboko a lev nebyl moc šikovný. Když už si zoufal, zachránila ho malá myška. Šikovně vzala trn do zubů a zbavila lva bolesti. Uzdraveného lva dětičky pořádně nakrmily barevnými míčky. To byla nejlepší zábava :-) Svého lva si mohly maminky s dětmi vyrobit z barevného listí.

Bylo to krásné dopoledne. Příště se na Vás těší tety Pavla a Jitka a malý Vítek. Teta Zuzka už je totiž na mateřské dovolené s Martínkem. Gratulujeme!