Hvězdičky a krokodýl

16.09.2019

Minulý týden byl Den otevřených dveří, a tak dnes byl první hvězdičkový kroužek. Sešlo se nás hodně, za což jsme rády! :-)

Nejprve jsme se seznámili při naší oblíbené písničce. Dále děti podávaly panence Terezce písničky na kartičkách a ty jsme společně zpívali.

Po písničkách jsme se dali do říkadel s ukazováním. Ukazovali jsme si Bramboru a Medvěda, Žábu na žebříku a Broučka. Také jsme natrénovali Rybičku a Ráčka.

Vyskočili jsme také na nožičky a zatancovali si Kolo kolo mlýnský, Myšku tanečnici a Žabičku zelenou.

S obručemi jsme běhali jako koníci na písničku Já mám koně, vraný koně. Potom jsme obruče položili na zem a skákali přes ně jako pejsci na písničku Skákal pes, přes oves. Zlatá brána nesměla chybět a prolézání tunelem také ne. A nakonec si maminky hrály na ježky a dětičky na lišky. Lišky utíkají a ježkové? No přece "... ježek za ní utíká, až jí pytel rozpíchá" :-) A tak pošťuchovali děti, aby se jim lépe běhalo.

Děti už se těšily na svačinku, a tak jsme si posedali ke stolečkům a zaplnili bříška. Po svačince byla pohádka o Krokodýlovi ve vaně. Děti pozorně poslouchaly, jak Emička a Jonášek našli doma krokodýla ve vaně a jak s ním pak kamarádili a užívali si spoustu zábavy.

No a nakonec měly děti herničku a kdo chtěl, mohl si takového krokodýla s tetou Pavlínou vyrobit. Hezcí krokodýli se nám povedli!

Za týden zase ahoj!

Zuzka, Pavlína a Jitka