2. den - Rozhledna Doubravka

19.07.2022

V úterý 12. července jsme se sešli na Masarykově nádraží. Cílem cesty vlakem bylo nádraží Kyje. Z nádraží jsme se vydali do přírody směrem na rozhlednu Doubravka. Doubravka je poměrně nová rozhledna, postavená v lesoparku Čihadla na kopci Horka v Praze - Kyjích. Má zajímavý tvar a na vyhlídkovou plošinu vede 98 schodů.

Po cestě k rozhledně jsme hráli hry, dostávali odměny, někdo se převlékl do šatů princezny:-) Na rozhlednu vylezli odvážní i mnohé děti. Pod rozhlednou jsme se společně vyfotili, poskládali jsme si  lodičky a parníky a poslechli pohádku "O koloběžce, která neuměla brzdit". Pak jsme se vydali na dobrodružnou cestu "přes hory a doly", hlavně z kopce a přes mokřady - do městské části Hostavice. Tam nás čekal oběd a dětské hřiště. Domů jsme jeli dostatečně znavení opět vlakem. Byl to dobrodružný výlet. Těšíme se na zítra do Rybičky:-)